Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maureen Jenningsová

 Maureen Jenningsová

Kanadské autorce původem z Británie vděčíme za úspěšný seriál Případy detektiva Murdocha, ke kterému napsala neméně úspěšnou knižní předlohu, se kterou se může český čtenář seznámit díky nakladatelství Jota…

 

V roce 1956 emigrovala s matkou do Kanady, kde získala diplomy z Psychologie a Filozofie, které později doplnila ještě titulem z Anglické literatury. Několik let vyučovala angličtinu, pak se však zaměřila na lákavější pole psychoterapie.  Té se nevzdala, ani když jí roku 1997 vyšla první kniha z dnes sedmidílné série případů s torontským detektivem Williamem Murdochem. Televizní společnost přetvořila první tři knihy do filmové podoby, a po ohromném úspěchu dala kanadsko-britská koprodukce vzniknout ještě oblíbenějšímu televiznímu seriálu, jehož čtvrtá řada se plánuje natáčet v tomto roce. V seriálu, který v současné době běží i u nás, hraje hlavní roli Yannick Bisson (ve filmovém zpracování však roli ztvárnil Peter Outerbridge.) Historická detektivní série se odehrává okolo roku 1895, kdy průkopnický detektiv Murdoch nadšeně aplikuje nejnovější forenzní poznatky z oboru kriminalistiky na své torontské případy.
Knižní série získala řadu nominací na detektivní a historické ceny, stejně tak i televizní seriál obdržel několik nominací, z nichž dvě ceny Gemini proměnil.
Autorka kromě Murdocha píše také sérii s Kanaďankou Christine Morrisovou, vyšetřující záhady na skotských Hebridách, a nejnověji se spisovatelka pouští do chystané trilogie válečných thrillerů, zasazených do Británie roku 1940.

images--1-.jpgimages--2-.jpgimages--3-.jpgimages--4-.jpgimages--5-.jpgimages.jpgstazeny-soubor--1-.jpgstazeny-soubor--3-.jpgstazeny-soubor--2-.jpgstazeny-soubor--8-.jpgstazeny-soubor.jpg